PEDICURE LECZNICZY

PEDICURE LECZNICZY

Skóra stóp ma prawie 4mm grubości, cienką tkankę podskórną, dużą ilość gruczołów potowych i małą ilość mieszków włosowatych. Grubość naskórka zwiększa się pod wpływem czynników mechanicznych, np. chodzenia czy noszenia ciasnego obuwia. W taki sposób sposób dochodzi do pogrubienia warstwy rogowej, powstawania odcisków i modzeli. Proces rogowacenia w tych miejscach jest dużo szybszy niż w innych częściach ciała. Skóra stóp posiada cienki płaszcz hydrolipidowy, zaniedbywana prowadzi również do przesuszenia i pękania naskórka. Współczesne kosmetyki pozwalają na precyzyjnie dostosowaną pielęgnację odpowiednio do utrzymania fizjologicznej równowagi oraz bariery ochronnej skóry.


PEDICURE LECZNICZY

Specjalistyczny pedicure, który polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka stóp, bolesnych odcisków, modzeli oraz nagniotków.

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA GEHWOL Do odbudowy zniszczonych płytek paznokciowych stosujemy specjalną masę firmy Gehwol, która zawiera w swoim składzie substancje o działaniu przeciwgrzybicznym – clotrimazol. Dzięki temu taką masą możemy odbudować również paznokcie zniszczone przez grzybicę. Pielęgnacja zajętych grzybicą paznokci polega na odpowiednim usuwaniu chorych części paznokcia i chronieniu nowo rosnącej, zdrowej płytki paznokciowej. Za pomocą odpowiednich frezów diamentowych zeszlifowujemy płytkę paznokcia zniszczoną przez grzybicę. Na ubytek nakładamy odpowiednią ilość żelu lub masy i formujemy kształt paznokcia, po zabiegu efekt jest zachwycający, paznokieć wygląda jak naturalny, nie widać żadnych ubytków.  


PLASTIKOWA KLAMRA KORYGUJĄCA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ


Tego typu klamry zalecane są w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej, ale bez stanu zapalnego. Klamry korygujące przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym likwiduje dolegliwości  i zapobiega ponownemu wrastaniu. 


RURKA KORYGUJĄCA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ


Rurki zalecane są w przypadku stwierdzenia niewielkiego wrastania paznokcia, spowodowanego np. niewłaściwym obcinaniem paznokci. Metoda ta pozwala kontrolować tor rośnięcia paznokcia. Przeciętą z jednej strony rurkę za pomocą aplikatora nasuwa się na odpowiednio przygotowany brzeg paznokcia i utrwala masą do rekonstrukcji paznokci.