rezerwacja online

depilacja laserowa/ laseroterapia

Laser diodowy Light Sheer ®, którym dokonujemy zabiegów depilacji laserowej  to najnowocześniejsze, najskuteczniejsze i najszybsze urządzenie do trwałego usuwania zbędnego owłosienia!

Laser ten posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański  urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, a także certyfikaty  odpowiednich instytucji Europejskich, w tym ISO 9001.

 

Działanie lasera diodowego:Energia laserowa pochłaniana jest przez ciemny barwnik włosa (z tego powodu depilacja laserowa wykonywana jest tylko u osób z ciemnymi włosami), a następnie zmieniając się w energię termiczną (cieplną) niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Depilację laserową można przeprowadzić na nieomal całym obszarze ciała.

Planowanie zabiegów:


Podczas jednego zabiegu można usunąć trwale ok. 30% włosów, stąd też konieczność wykonania 4-5 zabiegów. Wynika to z faktu, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. Pierwszy zabieg depilacji laserowej zwykle poprzedzony jest specjalistyczną konsultacją podczas której przeprowadzany jest wnikliwy wywiad, ocena typu skóry i włosów, oraz ustalana dawka energii laserowej, która będzie stosowana podczas zabiegu.

 

Efekty:

Light  Sheer  to gwarancja  najwższej skuteczności  oraz bezbolesnego i najkrótszego  czasu trwania zabiegu laserowego. To idealna alternatywa dla osób szukających szybkich, trwałych i bezbolesnych metod depilacji, pragnących spełnić marzenie o gładkiej skórze.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

Przygotowanie do zabiegu:

 

IPL + RF laser E-Light

 

Laserowe zamykanie naczyń oraz usuwanie rumienia na twarzy  - IPL + RF

 

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu zamykania naczynek energia świetlna emitowana przez laser zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi ( hemoglobinę), krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po upływie czasu naczynie zostaje samoczynnie usunięte przez organizm. Dla lepszego efektu należy poddać się terapii, składającej się z serii 1 - 5 zabiegów, które są wykonywane w ciągu kilku miesięcy. Liczba powtórzeń zależy od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

Zalecenia po-zabiegowe

Kilka godzin po wykonaniu zabiegu mogą Państwo odczuwać pieczenie lub świąd. Zalecane jest zastosowanie w takiej sytuacji kosmetyków o działaniu natłuszczającym, przy czym nie mogą być one na bazie alkoholu, ponieważ podrażniłyby skórę. Laserowe zamykanie naczynek może spowodować niekiedy rumień i obrzęk, co jest naturalne i ustępuje po kilku minutach. Skóra staje się także wrażliwsza niż zwykle, wobec czego zaleca się rezygnację z makijażu w ten dzień. Należy unikać sytuacji, które naraziłyby skórę na urazy. Niewskazana jest także sauna, światło słoneczne - zwłaszcza opalanie (także w solarium) oraz wysiłek fizyczny (także fitness) przez kilka dni.

 

Depilacja laserowa  IPL + RF E-Light

Najnowszym zastosowaniem w laserowej technologii jest dołączenie prądu Bi-Polarnego, który wspomaga laser przy usuwaniu odpornego jasnego owłosienia.

Długość fali emitowanej przez IPL ( 620 -1200nm) przenika do 2-3 mm w głąb skóry . Działa więc tylko powierzchniowo, nie wpływając na funkcje organizmu. IPL emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry!

Część włosów znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze) i to właśnie one reagują na światło IPL – i tylko te usuwamy. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia", która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtarzane  minimum 3-4 razy, aby usunąć większość owłosienia.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 

Przygotowanie do zabiegu:

 

Postępowanie po –zabiegowe

Zabiegi należy powtarzać, co 4-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu. Nie wolno opalać się! Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 tydzień po zabiegu. 48 godzin po zabiegu nie korzystać z basenu i sauny.

 

IPL-RF E-light fotoodmładzanie

To delikatniejsza od dermabrazji laserowej i głębokich chemicznych peelingów, metoda regenerowania naszej skóry za pomocą światła. Zabieg ten jest kuracją uniwersalną gdyż za jednym zamachem usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry.

Zaletą zabiegu jest to, że jest mniej inwazyjny od proponowanych dotychczasowych metod, a przede wszystkim ekspresowy, już na drugi dzień można wrócić do normalnej codziennej aktywności.

Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Urządzenie IPL, czyli Intensywne Pulsujące Światło emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia równocześnie. 

 

IPL-RF E-light leczenie trądziku

Na pojawienie się zmian w przebiegu trądziku pospolitego mają wpływ: nadmierne wydzielanie łoju stymulowane intensywnym wydzielaniem hormonów, nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych.

Nowa metoda terapii (IPL) jest w stanie usunąć 60% populacji tej bakterii w poddawanym leczeniu obszarze skóry w ciągu miesiąca bez efektów ubocznych. Energia emitowana przez urządzenie penetrując skórę w sposób nieinwazyjny, dociera do komórki bakterii nieodwracalnie ją uszkadzając i tym samym eliminuje jeden z trzech czynników odpowiedzialnych za powstanie zmian chorobowych. Dodatkowo emitowana wiązka energii stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, co w znaczący sposób spłyca istniejąca blizny potrądzikowe i zapobiega skutecznie powstawaniu nowych.

Terapia ta - nie powoduje podrażnienia skóry, złuszczania, ryzyka powstania antybiotykooporności ( w przypadku stosowania klasycznej antybiotykoterapii).

Zalecenia
W zależności od nasilenia problemu w serii wykonuje się 3 – 5 zabiegów. Czas przerwy między zabiegami wynosi 2-3 dni. W przypadku potrzeby kolejnej serii okres przerwy między seriami nie powinien być krótszy niż 20 dni, aby serum mogło wydostać się na zewnątrz, a skóra rozpocząć proces regeneracji.


zamknij formularz

Zapytaj eksperta